Antalya'da Hava

ANKET

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler


Akdeniz Üniversitesinde İşaret Dili Kursu

Akdeniz Üniversitesi, iletişimde engelleri ortadan kaldırmak için Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile işaret dili kursu düzenledi.

19 Ekim 2016 15:49
Yorum Sayısı :0  

İşaret dili kursu hakkında bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Akademik Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nesrin Sönmez, “Akdeniz Üniversitesi olarak, gerek engelli öğrencilerimizin gerekse engelli çalışanlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.  Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile  düzenlediğimiz işaret dili ile iletişim alanındaki engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.” dedi.

 İşaret dili kursunun Eğitim Fakültesi bünyesinde  gerçekleştirileceğini söyleyen Yard. Doç. Dr. Sönmez; “İşitme engellilerimizle iletişim kurmak için işaret dili ortak dil. Bu ortak dili hepimizin bilmesi için Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi yönetimi ve çalışanları ile titiz bir çalışmanın ardından organizasyonu tamamladık. Çok değerli iki eğitmen ile derslerimizi yürüteceğiz” diye konuştu.

 Eğitimin 2 sınıfta ve 120 saatte yürütüleceğini aktaran Sönmez, destekleri için Konyaaltı Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederek,  eğitimlerin sürekliliğini sağlamak istediklerini vurguladı.

 

 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...