Antalya'da Hava

ANKET

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler


Çölde bir vaha "Eto'o"

SALİH ÖZGÜNSÜR

Akdeniz Güncel Gazetesi Yazarı


20 Kasim 2017 13:35

E-posta :

Her ne kadar yanına ‘yıldız’ olarak Menez, Nasri gibi isimler eklenmiş olsa da Kamerunlu Karabükspor maçının ardından Konyaspor maçında da ‘Bu takımda bir yıldız varsa, o da benim’ dedi. 
Çölde bir vahasın Eto’o... 
Ben artık şunu anladım, bu takım yemeden oynayamıyor. O herkesin istediği hücum oyunu için mutlaka bir gol yememiz gerekiyor. Yoksa yaslandıkça yaslanıyoruz. 0-0 giden maçta bile yaslanıyoruz, hele ki bir gol atıp öne geçmişsek, neredeyse kale çizgisine dizileceğiz. Bu elbette takımın şuan bulunduğu konumdan kaynaklanıyor. 
Art arda alacağımız 2-3 galibiyet bizi puan sıralamasında bir anda yukarı atacak, bu da hem takımı hem de takımın oynadığı oyunu rahatlatacak. Nasri’ye parantez açmak istiyorum. Ancak Fransız yıldız için bir tek iyi kelime yazamıyorum. Leonardo’nun onu sol çizgide görevlendirmesi takımı 10 kişi bıraktı desek yeridir. 
Savunmada zaten kaybolan bir Nasri varken onun sola kayması, hücumda da kaybolmasına sebep oldu. 
 Menez ne zaman hazır olacak, merak ediyorum. Ne zaman çatır çatır oynayacağı bir 75-80 dakika olacak, bilmiyorum. Başkan acaba hazır teklifler varken elden çıkarsa mı? Antalyaspor, Leonardo’nun koçluğunda günde yaklaşık 1,5 saat topla antrenman yapıyor. Basın bülteninden ve sosyal medya hesaplarından öğrendiğimiz kadarıyla ‘hü-cum ve savunma taktikleri’ ile geçiyor antrenman. Hangi taktikleri çalışıyorlar bilmiyorum ancak savunmada Diego olmasaydı Konyasporlu futbolcular bir çok kez altıpasta topla buluşacaktı. 
Bir yerde sorun var. Önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile karşılaşacak Antalyaspor. Kötü gidişatı devam eden iki takım. Antalyaspor eğer henüz maçın başından itibaren veya öne geçtiği andan itibaren skoru korumak yerine hücuma yönelik bir oyun oynadığı taktirde, bu korkuyu yendiği taktirde her şey bambaşka olabilir.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları