Antalya'da Hava

ANKET

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler


Tarımsal kalkınma destekleri

İsa Kavlak


14 Aralik 2017 22:21

E-posta :

2006 yılından bu yana genel bütçe imkânları ile kırsal kesimde yaşayan üreticilere desteklemek ve tarım-sanayi entegrasyonunu sağlamak amacıyla "Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı"nı (KKYDP) yürütülüyor. 

Program kapsamında bugüne kadar tarımsal ürünlerin üretilmesi, işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması için 7 bin 930 tesise, yatırım tutarının yüzde 50'si oranına tekabül eden toplam 2 milyar 100 milyon lira hibe desteği ödemesi yapıldı. 
Tarımsal tesislerin yanı sıra 262 bin adet tarım alet ve makinesi alımına 1 milyar lira, sulama suyunun tasarruflu kullanımına yönelik 13 bin 537 bireysel ve toplu basınçlı sulama tesisine 288 milyon lira hibe desteği sağlandı. Kırsal kalkınma yatırımlarına toplamda 3.4 milyar lira hibe desteği verildi. 
Bugüne kadar 11 etabı tamamlanan KKYDP'nın 12. Etabı için proje başvurular sona erdi. Bu etapta 6 bin 478 adet başvuru yapıldı. 
Belirlenen bu projelerin tamamı onaylandığı ve sözleşmeye bağlandığı takdirde, hibeye esas tutarı olan 3.6 milyar liranın 1.8 milyar lirasını hibe olarak ödenecek.  YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları