Antalya'da Hava

ANKET

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler


Beklenen oldu...

SALİH ÖZGÜNSÜR


10 Ocak 2018 22:29

E-posta :

Antalyaspor’un seçimli olağan genel kurulu, zaten önceden belirlenmiş Cihan Bulut’un başkanlığının resmiyet kazanmasının yanında Gültekin Gencer ve Ali Şafak Öztürk arasındaki restleşmelerle de geçti. 
Önce Gültekin Gencer konuştu, Nasri’den ve Menez’den girdi, ‘Kardeşim, bu kadar borçlandırdıktan sonra Menderes başkana küstüm ben gidiyorum’ diyemezsin dedi. Gültekin Gencer’in kongrede böyle konuşacağını önceden hepimiz gibi tahmin eden, bunu da konuşmasında belirten Öztürk hazırlıklı gelmiş. 
Söyledikleri, o genel kurulda kalmamalı, araştırılmalı, üstüne gidilmeli. ‘Kendi şirketlerini eskiden batırdığı gibi bu kulübü batırmak isteyenlere Antalyalı evet diyemez, dememeli!’ diyerek kendisinden önceki başkan Gültekin Gencer’e göndermede bulundu. Benim en çok dikkatimi çeken kısım, %40’lara kadar varan menajerlik ücreti ödemesi oranı ve  yine Öztürk’ün iddiasına göre futbolcudan 10 bin euro kırmızı kart cezası kesilirken, futbolcu ‘Maaşımdan kesin.’ Dediğinde eski yönetimin ‘Nakit ver’ talebi... Sadece camia olarak değil, gerekirse yargıda gerekirse de UEFA nezdinde bunun sorgulanması. Eğer ileride Antalyaspor, tüm bu olaylar için bir ceza yerse, bunun sorumlusu sadece bunları yapanlar değil, bu olayları araştırmayanlar da olur.
Kongre günü sadece Antalyaspor camiası için önemli değil. Aynı gün, yani 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü idi. Yine bir çok basın mensubu kongreyi takip etmek için Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ndeydi. Basın mensupları, yeni yönetim listesini alabilmek için uzun süre beklemek zorunda kaldı. 
Ancak, yönetim listesini basın mensuplarına verecek genel müdür sanırım ‘dokunulmaz’ olacak ki, kendisinin haberi olmamasına karşın bir ‘özel’ güvenlik, kendisinin yakınında dolaşmamam için beni uyardı. Önce ‘Basınsan içeri geç, koridorda bekleme’ dedi, ardından ‘Sen (Genel müdürü işaret ederek) orayı takip ediyorsun, ETME, ORAYA BAKMA’ diyerek emrivaki birkaç cümle söyledi. 
Dikkate almadım ve o koridorda beklemeye devam ettim. Evet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü idi değil mi? Ne kadar güzel bir örnek..YORUMLAR
Hen?z yorum yok...