Antalya'da Hava

ANKET

Antalya'da En Çok Tercih Ettiğiniz Serinleme Yöntemi Nedir ?

Tüm Anketler


Elmalı turizm pastasından hak ettiği payı mutlaka alacak

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sahibi


12 Ocak 2018 09:28

E-posta : erkin@myantalya.net

Hanönü ve Demircilik’te restorasyon çalışmaları devam ediyor. Gerçektende ortaya son derece güzel bir görüntü çıkıyor.  

Cumhuriyet Meydanı’ndan Ağalar yokuşu’na doğru şöyle bir baktığınızda öyle bir görüntü size “merhaba” diyor ki, bu görüntünün ortaya çıkmasında ciddi bir emeği olan Belediye Başkanı Ümit Öztekin’i bir kez daha kutlamak istiyorum.


Elmalı manevi bir iklimin hakim olduğu bir ilçe. Başta Ömer Paşa Camii olmak üzere onlarca din alimine ait türbe ilçenin manevi değerini öne çıkarıyor. Elmalı aynı zamanda 100 yıllık evleri ile tarihe yolculuk yapılabilecek Türkiye’nin ender yerleşim yerlerinden biri. Ümit Öztekin’in yoğun gayreti ile başlatılan restore çalışmaları ile elbette Elmalı’nın tarihi kimliği ortaya çıkarılıyor ve bu kimliğin gelecek kuşaklara aktarılması da sağlanıyor.


Manevi iklim, tarihi kimlikle de bitmiyor Elmalı’yı Elmalı yapan özellikler. Kendine has iklimi zaten Antalyalılılar tarafından çoktan keşfedilmiş. Ama bir de doğallığı, doğal güzelliği var ki...


Sedir Ormanları Elmalı’nın muhteşem, olağanüstü tabiatına ciddi bir katkı sunarken, bin yıllık hatta ikibin yıllık ağaçlar ilçenin mevcut orman müzesi’nin en önemli eserleri olarak az sayıda da olsa yabancı, çok sayıda yerli turistlerin mutlaka gezi rotalarının içinde oluyor.


İnanıyorum ki, Elmalı’nın değeri önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Elmalı turizm pastasından er ya da geç haktettiği payı mutlaka alacak.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları